Önemli Bilgiler - Rem Kombucha

Önemli Bilgiler

Önemli Bilgiler

Bu sayfa yalnızca bilgi amaçlıdır. 
Tıbbi tavsiye niteliğinde olmayıp, sağlık uzmanlarının önerilerinin yerini alması amaçlanmamıştır. 
Diyetinize başlamadan veya değişiklik yapmadan önce; hastalıkların teşhisi, tedavisi ve diğer reçeteli ilaçlarla etkileşimleri konusunda tavsiye almak için mutlaka doktorunuza danışınız.

remkombucha.com, Kombucha hakkında resmi bir iddiada bulunmaz, ancak Kombucha’nın sağlığı geliştirici özelliklerine ilişkin çok çeşitli profesyonel ve kişisel görüşleri yansıtır. 
Bunu okumaktan ve kendiniz karar vermekten çekinmeyin. 

Sağlığınız ile ilgili herhangi bir endişeniz varsa sağlık hekimine danışınız.
Hamilelerde, emziren anne, çocuklar ve kemoterapi tedavisi gören kişilerin kullanımı hakkında kesin bir bilgi olmayıp, kişisel tercihe bırakılmıştır. 
REM Kombucha olarak bu ve bunun gibi durumlarda kesinlikle doktorunuza danışmanızı öneririz.
Tarif sayfalarımızda bulacağınız Kombucha Reçetelerini uygulamadan önce sağduyunuzu kullanınız. Ellerinizi ve hazırlık alanınızı iyice temizleyiniz. 
Toksinler, Kombucha'nıza sızarak size fiziksel zarar verebileceğinden; seramik, kurşun veya metal kaplar ( paslanmaz çelik hariç) demlemek için kullanılmamalıdır. 
Gıdaya uygun plastik de kabul edilebilir olmakla beraber bunu da önermiyoruz.
Hamileyken veya emzirirken Kombucha tüketimine başlanması tavsiye edilmez.
Web sitemizin, hiçbir şekilde herhangi bir REM Kombucha ürününün herhangi bir hastalığın veya tıbbi durumun tedavisine ilişkin etkinliği veya kullanımıyla ilgili bir reklamı veya iddiası yoktur ve bu şekilde yorumlanmamalıdır.

Referanslar da dahil olmak üzere bu web sitesindeki bilgiler, herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek, önlemek veya hafifletmek amacıyla paylaşılmamış olup, bu konularda herhangi bir iddia bulunmamaktadır.

Remkombucha.com özel tıbbi tavsiyede bulunmadığı gibi tıbbi veya profesyonel hizmetler sunmaz.
Bu sitedeki bilgilerin için, sizin veya sevdiklerinizin sağlık ve tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için nitelikli bir sağlık veya tıp uzmanıyla yapılmış tıbbi konsültasyonların yerine geçmez.

Bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi incelerken ve/veya herhangi bir ürünü satın alırken kendi kararınızı kullanırsınız. 
Hasta olduğunuzdan şüpheleniyorsanız lütfen bir doktora veya sağlık uzmanına danışınız.
"remkombucha.com" web sitesinin kullanımı kendi sorumluluğunuzdadır.

Ürünlerimizle ilgili memnuniyetiniz dışında hiçbir beklentimiz bulunmamaktadır. 
Ürünlerimizin kullanımı tamamen kendi takdirinize bağlıdır. Bu ürünlerin sağlayacağı faydanın ne olacağı hakkındaki düşüncelerimiz; iddiadan değil, inançlarımızdan ve kişisel deneyimlerimizden ibarettir. 


Kombucha
"Kombucha kültürü", çevreleyen ince bir zarla birbirine bağlanan çeşitli maya ve bakteri türlerinin simbiyotik bir kolonisidir. 
Kombucha kolonisinin bileşimi değişiklik gösterse de, kültürde bulunan bazı türler arasında;
S. ludwigii, S. pombe, Bacterium xylinum, B. gluconicum, B. xylinoides, B. katogenum, Pichia fermentans ve Torula sp. (1). Kombucha çayı, % 1,5'a kadar alkol ve çeşitli başka metabolitler 
(örneğin, etil asetat, asetik asit ve laktat) içerebilir. 
Fermantasyon sırasında ince, jelatinimsi kültür çayın içinde yüzer ve orijinal kültürün üzerinde bir "bebek" üreterek kendini kopyalar. Bu yavrular daha sonra kendi kültürlerini başlatmaları için başka kişilere verilir. 

Kombucha çayının tüketimine atfedilen faydalı etkiler arasında; kanserin önlenmesi, artritin hafifletilmesi, uykusuzluğun tedavisi ve yeniden saç büyümesinin uyarılması yer almaktadır. 
Çayın bağışıklık sistemini uyardığına inanıldığından, bağışıklık yetmezliği olan kişiler ve alternatif tedavileri deneme olasılığı daha düşük olan yaşlılar arasında popüler hale geldiği görülmektedir.

Bununla birlikte, çay farklı evlerde, farklı koşullar altında üretildiğinden, Aspergillus gibi patojenik organizmalarla kontaminasyon mümkündür. 
Belirtildiği gibi hazırlandığında çayın pH'ı 24 saatte 1.8'e düşer. Bu asit seviyesinin, potansiyel olarak kontamine edici organizmaların çoğunun hayatta kalmasını engellemesi gerekmesine rağmen, Kombucha'da üreyen  küflenme rapor edilmiştir.

Kombucha çayının asidikliği nedeniyle, her ikisi de çayın içine sızabilecek toksik elementler içeren seramik veya kurşun gibi malzemelerden yapılmış kaplarda hazırlanmamalı veya saklanmamalıdır.
Sağlık uzmanları, bu çayın artan kullanımı nedeniyle genellikle alternatif tedaviler kullanmayan gruplarda, açıklanamayan laktik asidozlu kişilerin ayırıcı tanısında Kombucha tüketimini değerlendirmelidir. 
Bu çayı tipik olarak tüketilen miktarlarda içmek sağlıklı kişilerde olumsuz etkilere neden olmayabilir; ancak, önceden var olan sağlık sorunları olanlar veya aşırı miktarda çay içenler için potansiyel sağlık riskleri bilinmemektedir.
Kombucha çayının tüketimiyle ilişkili olumsuz sağlık etkilerini, T.C Tarım ve Orman Bakanlığı ALO 174 Gıda Hattına bildirebilirsiniz.
Aşağıdaki koşullara tabi olarak size sağlanan "remkombucha.com" web sitesine hoş geldiniz.
"remkombucha.com" web sitesini ziyaret ederseniz veya alışveriş yaparsanız, bu koşulları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bunları dikkatlice okuyunuz.

Bu site, en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için tanımlama bilgileri kullanır. 
Yalnızca e-posta yoluyla veya sizlerin doğrudan iletişim yoluyla gönüllü olarak verdiğiniz bilgilere erişebilir / toplayabiliriz.

"remkombucha.com" temsilcileri veya çalışanları tarafından, bu siteye ve siteden gelen bağlantılar dahil olmak üzere telefon veya diğer iletişim araçlarıyla sağlanan bilgiler yalnızca paylaşım amaçlıdır, herhangi bir öneri olarak yorumlanmamalıdır. 

Bu web sitesinin içeriği, telif hakkı ile korunmakta olup, tüm kullanım hakkı saklıdır. Bu web sitesinin içeriğinin yeniden dağıtılması, iletilmesi, yayınlanması veya ticari olarak kullanılması "remkombucha.com" un açık yazılı izni olmadan yasaktır. 
Ne "remkombucha.com" ne de yöneticileri, çalışanları veya acenteleri, bu sitenin kullanımından kaynaklanan veya bununla bağlantılı olarak ortaya çıkan doğrudan veya dolaylı zararlar dahil olmak üzere herhangi bir zarardan sorumlu olmayacaktır. 
Bu web sitesinin kullanımı ve bu kullanım koşulları Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacaktır. Siz ve "remkombucha.com", burada yer alan şartlardan, bu web sitesinden veya içeriğinden kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir hukuki uyuşmazlığa ilişkin olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine geri dönülmez bir şekilde rıza göstermektesiniz.

Bu sözleşmenin herhangi bir hükmünün geçersiz veya uygulanamaz olduğunun belirlenmesi durumu, geri kalan hükümlerin geçerliliğini veya uygulanabilirliğini hiçbir şekilde etkilemeyecektir.

+905411200777