Satış Sözleşmesi - Rem Kombucha

Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

1.TARAFLAR

1.1 SATICI
    Unvan: REM DOĞAL YAŞAM ÜRÜNLERİ GIDA KOZMETİK İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ
    Adres: GÜMÜŞSUYU MAH/SEMT METE CAD. METE PALAS NO: 20 İÇ KAPI NO: 6 BEYOĞLU/ İSTANBUL
    Vergi Dairesi: BEYOĞLU
    Vergi Numarası: 1020439873
    MERSIS Numarası: 0102043987300018
    Telefon: 0212 219 6030
    İnternet Sitesi: www.remkombucha.com
    E-posta: [email protected]

1.2 ALICI
    İsim/Soyad/Unvan:
    Adres:
    Telefon:
    E-posta:

 

2.SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu, Alıcı tarafından Satıcı’nın www.remkombucha.com uzantılı web sitesinin, aplikasyonunun ve buna bağlı tüm uygulamaların (“İnternet Sitesi”) üzerinden elektronik ortamda sipariş edilen, Ön Bilgilendirme Formu ve aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünlerin sunumu, satışı ve teslimi ile ilgili olarak Taraflar’ın 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“6502 sayılı Kanun”) ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca karşılıklı hak ve yükümlülüklerini belirlemektir.

 

3.SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1 Sözleşme konusu ürünün cinsi ve miktarı, marka/modeli, rengi, tüm vergiler dahil olmak üzere teslimat fiyatı, aşağıdaki gibidir.

3.2 Alıcı, İnternet Sitesi’nden talebine göre ürün seçtiğini kabul eder ve satış işlemlerinin tamamlanacağını ve satış işlemlerinin tamamlanması ile ürünlerin teslimine başlanacağını kabul etmekte ve onaylamaktadır.

3.3 Alıcı ödeme esnasında İnternet Sitesi üzerinden fatura bilgilerini sunacak olup, Alıcı sunacağı fatura bilgilerinin tam ve eksiksiz olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Satıcı tarafından düzenlenecek fatura satın alınan Ürünler ile birlikte Alıcı’ya gönderilecektir.

3.4 Alıcı, siparişi onaylamadan önce, verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına geldiğini ve Satıcı tarafından işbu Sözleşme ve Ön Bilgilendirme Formu tahtında açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

 

4. ÖDEME VE BEDEL İADESİ

4.1 Ürün(ler)’in İnternet Sitesi’nde belirtilen satış fiyatı Alıcı tarafından a) kredi kartı aracığıyla veya b) banka havalesi ya da EFT ile ödenecektir. Ödeme şekli Alıcı tarafından ödeme esnasında seçilecektir.

    a) Kredi Kartı ile Ödeme

4.2 Alıcı, kredi kartı ile ödeme yöntemini tercih ettiğinde İnternet Sitesi’nde alışverişini tamamlamadan önce ilgili sayfada kredi kartı bilgilerini girecektir. Alıcı, ilgili sayfada uygun olduğu ölçüde yer alan taksit seçeneklerinden dilediğini tercih edebilir veya tek çekim seçeneği ile ödemeyi gerçekleştirebilir.

4.3 Alıcı’nın taksit seçeneklerinden birisini tercih etmesi üzerinde Alıcı’nın bankasına iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi yer alacaktır.

4.4 Alıcı’nın bankası kampanyalar düzenleyerek seçilen taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunabilir. Bu tür kampanyalar Alıcı bankasının inisiyatifindedir ve Satıcı’nın bilgisi dâhilinde olması durumunda İnternet Sitesi’nde kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

4.5 Alıcı, kredi kartı ile ödeme yöntemi sırasında verilecek kart bilgilerinin doğruluğundan sorumlu olacaktır.

4.6 Kredi kartı ile ödeme yöntemi seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

4.7 Kredi Kartına İade Prosedürü: Alıcı’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan Ürün(ler)in çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti veya mahkeme kararları ile Alıcı’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir;

    i) Alıcı Ürün(ler)i kaç taksit ile aldıysa banka Alıcı’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Banka tarafından Alıcı’ya yapılacak iade şekli banka ile Alıcı arasında olup Satıcı’nın bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

    ii) Alıcı bankaya Ürün(ler)in bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Alıcı’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Alıcı’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve Alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

    iii) Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Alıcı’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Satıcı ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda bahsedilen prosedür gereğince Alıcı’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Satıcı’nın Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.
    
Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.
    b) Banka Havalesi veya EFT ile Ödeme

4.8 Ödemenin banka havalesi ya da EFT yoluyla gerçekleştirildiği siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcı'nın banka hesaplarına ulaştığı tarihtir.

4.9 Alıcı, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 1 (bir) hafta içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcı'nın siparişi iptal edeceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.10 Sözleşme konusu Ürün’ün teslimatı için bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Bilhassa havale ödeme türünde 1 (bir) hafta içerisinde havalesi yapılmayan siparişler olmak üzere herhangi bir nedenle sözleşme bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Ürün(ler)in teslim yükümlülüğünde kurtulmuş kabul edilir.

4.11 Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü: İade, Alıcı’dan banka hesap bilgileri istenerek, hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olmak şartıyla Alıcı’nın belirttiği hesaba havale veya EFT şeklinde yapılacaktır.

 

5. TESLİMAT

5.1 Ürün, Alıcı'nın İnternet Sitesi üzerinde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, faturası ile birlikte paketlenmiş olarak sözleşmenin kurulmasından sonra en geç otuz (30) gün içinde teslim edilir, savaş, doğal afet, ayaklanma, grev, lokavt, sel, yangın, deprem, salgın hastalık gibi Satıcı’nın herhangi bir kusuru olmaksızın ortaya çıkan ve makul önlemlerle engelleyemeyeceği hallerde bu süre uzayabilir. 

5.2 Ürün(ler)in teslim edilmesinin imkansızlaşması halinde Satıcı bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç (3) gün içerisinde Alıcı’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirecektir ve varsa teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri yukarıdaki prosedürlere uygun olarak bildirim tarihinden itibaren en geç on dört (14) gün içerisinde iade edecektir.

5.3 Alıcı, otuz (30) gün içerisinde Ürün(ler)in kendisine teslim edilememesi halinde işbu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. Sözleşmenin teslim süresinin gecikmesi nedeniyle Alıcı tarafından feshi durumunda, SATICI teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde Alıcı’ya 4/12/1984 tarihli ve 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1 inci maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödeyecektir.

5.4 Teslim anında Alıcı'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Satıcı edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı'nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden Satıcı sorumlu değildir. Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve 6502 sayılı Kanunu’nun 55 ve 56. maddelerine uygun olarak Garanti Belgesi Yönetmeliği kapsamında garanti belgesi düzenlenmesi zorunlu ise garanti belgeleri ve Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Yönetmeliği uyarınca kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 Ürün, Alıcı'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

5.6 Alıcı, Ürün'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve Ürün'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, Ürün'ü kabul etmemekle ve Kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde Satıcı sorumluluk kabul etmeyecektir.

 

6. GENEL HÜKÜMLER

6.1 Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu’nu okuduğunu ve KDV ile diğer her türlü ekstra masraflar dahil Ürün’ün toplam satış fiyatı ile ödeme şekli ve teslimat bilgileri hakkında bilgilendirildiğini ve Ürün satışını elektronik ortamda onayladığını beyan eder. Alıcı ayrıca, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin imzalanmasından önce elektronik ortamda ön bilgileri teyit etmek suretiyle, Ürün(lerin) KDV dahil Türk Lirası satış fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerine ilişkin bilgileri doğru ve eksiksiz olarak almış kabul edilecektir.

6.2 Sözleşme konusu Ürünler, Alıcı'nın Satıcı'ya uzaklığına bağlı olarak, yasal otuz (30) günlük süreyi aşmamak kaydıyla Alıcı veya İnternet Sitesi’nde yer alan ön bilgilerde belirtilen adresteki kişi/kuruluşa teslim edilecektir. Bu süre, sipariş edilen her ürün için ayrı ayrı değerlendirilmektedir.

6.3 Kargo bedeli Alıcı tarafından ödenecektir. Ürün’ün teslimi aşamasında kargo firmasının karşılaşacağı Alıcı’nın sebep olduğu herhangi bir sorun nedeniyle siparişi verilen ürünün Alıcı'ya teslim edilmemesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

6.4 Satıcı, sözleşme konusu Ürün'ün siparişte belirtilen niteliklere uygun, garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

6.5 Satıcı, Sözleşme kapsamındaki ifa süresi dolmadan Alıcı'yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle aynı kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

6.6 Sözleşmeye konu Ürün(ler)in teslimatının yapılmasının imkansız hale gelmesi halinde Satıcı, Sözleşme'de belirtilen ifa süresi içinde durumu ALICI’ya bildirecek ve bildirimi aldıktan sonra on (10) gün içinde ALICI’dan tahsil edilen tutarı kendisine iade edecektir.

6.7 Ürün(ler)in teslimatı için elektronik ortam üzerinden Ön Bilgilendirme Formu’nun onaylanması gerekmektedir. Ürün bedelinin ödenmemesi veya herhangi bir nedenle banka kayıtlarında ödemenin iptal edilmesi halinde Satıcı’nın teslimat yükümlülüğünden kurtulmuş olduğu kabul edilir.

6.8 Ürün’ün tesliminden sonra Alıcı’nın kredi kartının Alıcı'nın ihmali olmaksızın haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Ürün bedelinin Satıcı’ya ödenmemesi durumunda, Alıcı, Ürün’ü kendisine teslim edilmiş olmak kaydıyla üç (3) gün içinde Satıcı'ya iade edecektir. Bu takdirde kargo bedeli Alıcı'ya ait olacaktır.

6.9 Satıcı, İnternet Sitesi’nde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir.

 

7. CAYMA HAKKI

7.1 Alıcı, ürünlerin kendisine veya belirlediği kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı'ya aittir.

7.2 Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise Alıcı veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak Alıcı, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

    i) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

    ii) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

    iii) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirim, on dört (14) günlük süre içinde Satıcı'ya iadeli taahhütlü posta veya e-posta ile yapılması ve ürünün işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına aykırı bir şekilde kullanılmamış olması gerekir.

7.3 Ürün’ün faturası tüzel kişiye düzenlenmişse, iade eden kurum tarafından düzenlenen iade faturası ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. Tüzel kişilere düzenlenen sipariş iadeleri, bu tür iade faturası olmadan tamamlanmayacaktır.

7.4 Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi uyarınca tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler bakımından cayma hakkının kullanılamaz. Alıcı tarafından cayma hakkının kullanılabilmesi için Ürün(ler)in ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmamış olması gerekir.

7.5 Alıcı'nın kutuyu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, Ürün ile birlikte Satıcı'ya, eksik bir ürün olmadan iade etmesi gerekmektedir. Alıcı, bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürünü Satıcı veya yetkili temsilcisine geri göndermekle yükümlüdür. İadeye ilişkin teslim İnternet Sitesi’nde belirtilen İade Şartları’nda yer alan usul ve esaslara göre belirtilen adrese belirtildiği şekilde yapılacaktır.

7.6 Alıcı'ya atfedilebilecek herhangi bir nedenle Ürün'ün değerinde herhangi bir azalma meydana gelmesi halinde veya Ürün’ün iadesinin imkânsızlaşması halinde Alıcı, kusuru oranında Satıcı'nın zararını tazmin etmekle yükümlüdür.

7.7 Vergi mevzuatı gereği fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. 

 

8. ŞİKAYETLER VE YETKİLİ MAHKEME

8.1 Alıcı, Ürün ile ilgili şikayetlerini Satıcı’nın aşağıdaki yazılı iletişim kanalları ile Satıcı’ya bildirebilir.

    Çağrı Merkezi: 0212 219 6030
    E-posta: [email protected]

8.2 Ticaret Bakanlığı ve ilgili mevzuat gereğince ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değeri aşan durumlarda Alıcı'nın yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

 

9. YÜRÜRLÜLÜK

9.1 İşbu Sözleşme’nin kabul edilerek onaylanması ve İnternet Sitesi üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi ile birlikte Alıcı, işbu Sözleşme’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacak ve işbu Sözleşme yürürlüğe girecektir. Satıcı işbu Sözleşme’yi ve bu Sözleşme’nin ayrılmaz parçasını oluşturan Ön Bilgilendirme Formu’nu 1 (1) yıl boyunca saklayacaktır.

9.2 Alıcı, Satıcı’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, satışa konu hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar ve sözleşmenin getirdiği tüm hak ve yükümlülükler konusunda anlaşılır, internet ortamına ve 6502 Sayılı Kanun’a uygun şekilde Satıcı tarafından bilgilendirildiğini bu hususlarda doğru ve eksiksiz olarak bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında sipariş verdiğini, Sözleşme şartlarını kabul ederek taraf olduğunu ve herhangi bir itirazı olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.9.3 İnternet Sitesi’nde yer alan Ön Bilgilendirme Formu ve Alıcı tarafından sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu Sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

+905411200777